Právě přihlášení
Zde se zobrazují online uživatelé.

Buďte v seznamování aktivní...

Buďte v seznamování aktivní...

(26.02.2018)

Naše seznamka radí: Pokud jste se doteď styděli za to, že se seznamujete přes internet, pak vězte, že tímhle způsobem si partnera nebo partnerku hledá každý druhý Čech. Těch úspěšných, kteří si skutečně najdou vztah, je ale mnohem méně. Poradíme vám, jak to udělat, abyste mezi ně patřili i vy!

Naše seznamka připravila šest zlatých pravidel, která vám na cestě k úspěšnému seznámení výrazně pomohou:

1) Precizně vyplněný profil

Jste mluvka, pohodář, vtipálek nebo hloubavý introvert? Musí to být z vašeho profilu poznat. Napište sem všechny své záliby, životní postoje, oblíbenou hudbu a klidně specifikujte, koho hledáte. Když budete co nejkonkrétnější, zvyšujete tím pravděpodobnost, že se vám ozve "ten pravý-ta pravá", ne jen uživatelé s naprosto odlišnými zájmy i názory, s nimiž byste si neměl(a) co říct.

Nikdy nic nepřibarvujte, ani nepřikrášlujte. Pokud nesportujete, nepište si do profilu, že běháte maraton a milujete plavání. Ozve se vám sportovní nadšenec, který vás bude chtít každé ráno tahat do bazénu, a co budete dělat pak?

2) Buďte aktivní

Plno lidí se sice seznamuje na internetu, zakládají si profily na nejrůznějších stránkách, ale čtyřicet procent z nich potom jen pasivně čeká, až se jim někdo ozve. Přitom odvážné ženy, které se nebojí muže samy od sebe oslovit, tím získají plusové body hned na začátku. Samozřejmě to však závisí na způsobu, jakým to provedete...

3) Neztrapněte se hned v úvodu

Jakmile vás nějaký profil na naší seznamce zaujme a odhodláte se mu napsat zprávu, pečlivě si rozmyslete, co napíšete. Snažte se zaujmout, ale nebuďte originální za každou cenu. Hned na úvod se představte a napište pár vět o sobě. Informace, že máte s dotyčným společné záliby, je v prvním vzkazu mnohem zajímavější než lyrická báseň na tři strany.

Stručnost je tady opravdu na místě. Nikdo nechce slyšet vaše životní příběhy dříve, než si o ně sám řekne. Do první zprávy můžete napsat také důvody, proč vás dotyčný zaujal, klidně přidejte decentní kompliment. Ovšem nic se nemá přehánět, ani poklony. To, že se máte držet v hranicích dobrého vkusu a slušného vychování, asi nemusíme dodávat.

4) Na první schůzku nespěchejte

Jestliže nabídnete osobní setkání už v první zprávě, jistojistě se znemožníte - pokud vám tedy nejde o sex na jednu noc. Bude to vypadat, že zoufale zvete na rande úplně kohokoliv a jen čekáte, kdo se chytne. Než se s někým rozhodnete sejít, měli byste si vyměnit pár zpráv, nebo on-line rozhovorů, abyste se o něm něco dověděli a zjistili, zda si alespoň v běžném hovoru rozumíte a máte si o čem povídat.  

5) Telefonujte

Málokdo má tu odvahu, že by zavolal někomu, s kým v životě nemluvil, aby si jen tak popovídali. Většina to nechává vždy jen na dopisování, protože je to pohodlnější - každou odpověď si můžeme rozmyslet a nemusíme se bát koktání a trapného ticha. Věřte ale, že když si troufnete zavolat, dotyčného tím ohromíte. Předem se ale ujistěte, že mu to nevadí. 

Než ale číslo vytočíte, připravte si pár témat k hovoru, mluvit dvacet minut o počasí by byla pohroma. V telefonu buďte milí, příjemní, zajímejte se, ptejte se, na začátku se zeptejte, zda nerušíte, na konci poděkujte.

6) Nevzdávejte to

Aby vám to vyšlo hned s prvním člověkem, kterého na seznamce potkáte, museli byste mít velké štěstí. Proto raději počítejte s tím, že možná absolvujete spoustu nakonec zbytečných rozhovorů, možná i schůzek. Berte to ale jako zkušenost, která vám pomůže lépe odhadovat a znát lidi. Naučíte se komunikovat s cizími lidmi, konverzovat, a až to budete nejméně čekat, ten pravý-ta pravá se objeví.